Gołębie rasowe Gołębie Gołębie ozdobne

Gołębie ozdobne

Gołębie ozdobne to ptaki, które są hodowane, aby osiągnąć określony rozmiar i kolor. Gołąb ozdobny jest potomkiem gołębia skalnego . Większość gołębi ozdobnych jest biała, z odmianami brązu, szarości i czerni. Istnieje wiele odmian i ras gołębi ozdobnych. Wielu hodowców uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach.

Generalnie gołębie ozdobne są to zwierzęta odporne, których długość życia to około 10-15 lat. Niezbędna jest również dieta, która powinna składać się z wysokiej jakości mieszanki zawierającej zboża i grys. Grys ​​zawierać powinien śladowe ilości wapnia , który jest niezbędny również dla kur niosek.

gołębie ozdobne

Większość hodowców gołębi ozdobnych uważa, że ​​ptak może widzieć szerokie spektrum kolorów, tak jak ludzie. Uważa się, że ten ptak ma doskonałe widzenie i zdolność widzenia światła ultrafioletowego. Niezwykły wzrok gołębi pozwala im widzieć do 25 mil (40 km). Mają również mają wyjątkowy słuch. Kolor oczu dorosłych gołębi ozdobnych będzie zazwyczaj pomarańczowy lub czerwony. Młode i młode ptaki na ogół mają brązowe oczy.

Gołębie ozdobne można znaleźć na wystawach i targach zwierząt, gdzie często dochodzi do handlu nimi. Właściciele tych ptaków często trzymają je jako hobby. To nie przeszkadza jednak, aby pozwolić sobie na automatyzacje swojej hodowli, chociażby w postaci prostego w obsłudze, programu do ewidencji hodowli gołębie rasowych Rasowo, dostępnego na stronie www.golebie-rasowe.pl. Program to swoisty zeszyt do hodowli, w którym możesz stworzysz spis hodowli, tworzyć rodowody i ewidencjonować wyniki wystaw i lotów (dla gołębi lotnych).

Przez Internet możesz również nabyć samego gołębie, na wielu aukcjach ceny sięgają nawet tysięcy złotych. To jednak nadal nie ten poziom cenowy, co gołębie pocztowe, których ceny sięgają nawet setek tysięcy.